Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

VIN i historia pojazdu

Co to jest VIN ?

VIN (z ang. Vehicle Identification Number) to unikalny numer każdego pojazdu. Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q.

Dzięki niemu można sprawdzić historię interesującego nas samochodu. Można dowiedzieć się np. jaki ma przebieg, gdzie był serwisowany.

Gdzie znaleźć VIN ? 

Numer ten można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym samochodu w polu E. Jest on również podawany przez sprzedających w ogłoszeniach na OTOMOTO.

Na stronie OTOMOTO VIN można odszukać wśród parametrów pojazdu, Sprzedający często podają go również w treści opisu ogłoszenia.

vin.png

Gdzie sprawdzić historię samochodu za pomocą VIN ?

Podając numer VIN historię pojazdu można sprawdzić u dealera danej marki lub w specjalizujących się w tym serwisach internetowych. Usługa ta może być jednak płatna.
Na podstawie numeru VIN i daty pierwszej rejestracji pojazd można sprawdzić też online przez portal CEPiK ( http://www.cepik.gov.pl/ ) oraz na wielu serwisach internetowych jak Carfax ( https://www.carfax.eu/ )

Udostępnianie numeru VIN

Numer VIN nie jest daną osobową i nie jest w żaden sposób chroniony, a jego podanie nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Osoba posiadająca numer VIN może jedynie sprawdzić historię pojazdu, nie stanie się w żaden sposób właścicielem pojazdu ani nie zostaną jej udostępnione żadne dane właściciela.