Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

Jak zapewnić bezpieczeństwo transakcji

Zaliczka

Przed podjęciem decyzji o wpłacie zaliczki lub przedpłaty, należy wcześniej bezwzględnie sprawdzić czy wszystkie warunki proponowane przez Sprzedawcę nam odpowiadają oraz czy jest on osobą godną zaufania. Najważniejsze jest to, aby wszystkie niejasności zostały omówione na samym początku, pozwoli to uniknąć nieporozumień. Radzimy, aby na wpłatę zaliczki decydować się dopiero po zapoznaniu się z ofertą, obejrzeniu samochodu i ustaleniu wszystkich warunków transakcji oraz danych kontrahenta. Warto też zawrzeć ze Sprzedającym pisemną umowę o możliwości zwrotu zaliczki, w przypadku wycofania się z transakcji.

Stan techniczny pojazdu

Należy sprawdzić czy stan fizyczny, techniczny pojazdu jest zgodny z opisem znajdującym się w ogłoszeniu. Jeżeli nie jesteśmy specjalistą w tej dziedzinie zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się oceną stanu technicznego pojazdów. Jeżeli zakup pojazdu wiąże się z dalekim wyjazdem, należy liczyć się z tym, że samochód nie spełni naszych oczekiwań mimo wcześniejszych zapewnień Sprzedającego o idealnym stanie technicznym.

Miejsce spotkania
Należy zwrócić uwagę na miejsce dokonywania transakcji. Najlepiej umówić się w miejscu w bezpiecznym, najlepiej publicznym, np. parkingu czy stacji benzynowej, stacji kontroli pojazdów.

Cena 

Szczególną uwagę należy zwrócić na ogłoszenia o znacznie zaniżonych cenach pojazdu. Takie ogłoszenia oferują kupno pojazdu za 1/3 wartości rzeczywistej. W tego typu ogłoszeniach często w formularzu kontaktowym brakuje numeru kontaktowego bądź numer ten jest nieaktywny. W treści ogłoszenia potencjalny kupujący proszony jest o kontakt e-mail. Po nawiązaniu kontaktu kupujący otrzymuje informacje o konieczności przelania pieniędzy na poczet transportu bądź rezerwacji oferowanego pojazdu, ponieważ auto rzekomo znajduje się poza granicami kraju. OTOMOTO zaleca tutaj zachowanie szczególnej ostrożności. 

Pochodzenie samochodu 

Zalecamy zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się sprawdzaniem legalności pochodzenia pojazdu. W tym celu należy przygotować dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz dowód własności. Dodatkowo należy sprawdzić pojazd w rejestrach dostępnych w internecie takich jak CEPiK czy Carfax.