Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

Rejestracja konta biznesowego

Aby utworzyć Konto Biznesowe w serwisie OTOMOTO, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który jest dostępny on-line na naszej stronie. Należy wybrać zakładkę „Moje OTOMOTO”, następnie „Utwórz konto dealera” lub kliknąć w LINK i wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.

utworzkontobiznesowe.png

Wszystkie pola w formularzu muszą zostać wypełnione.

1. Po lewej stronie należy wpisać dane do faktury
- nazwa firmy (zgodnie z danym GUS czy CEIDG)
- forma prawna działalności (jednoosobowa działalność gospodarcza, Spółka z o.o., Spółka Cywilna itd.)
- imię i nazwisko osoby prowadzącej konto
- adres siedziby firmy (zgodnie z danym GUS czy CEIDG)
- NIP, REGON, Telefon

2. Po prawej stronie są informacje, które będą widoczne dla Klientów 
- nazwa salonu/komisu (nie musi być zgodna z GUS czy CEIDG)
- Alias - jest to nazwa podstrony w domenie otomoto.pl. Jeżeli firma nazywa się "XYZ" i taka fraza znajdzie się w polu "Alias" to podstrona będzie wyglądała : xyz.otomoto.pl i będą tam tylko samochody, które są aktualnie widoczne na stronie Dealera. Często aliasem jest fraza kojarząca się z daną firmą np. opony.otomoto.pl lub uzywanemercedesy.otomoto.pl. Alias jest nazwą strony internetowej, nie należy więc wpisywać tam polskich znaków ani znaków interpunkcyjnych (oprócz kropek).
- adres - tutaj powinien zostać wpisany adres pod którym można obejrzeć prezentowane pojazdy
- telefon - można dodać do 3 numerów telefonu, które będą widoczne na stronie ogłoszenia

W ciągu dwóch dni roboczych skontaktuje się Opiekun Biznesowy, który przedstawi działanie konta oraz wyśle kod aktywacyjny. Aby wpisać kod aktywacyjny, należy zalogować się na swoje konto w serwisie OTOMOTO. Po wpisaniu adresu e-mail oraz hasła na koncie pojawi się komunikat: „Twoje konto jest nieaktywne. Aby aktywować konto, w polu poniżej wpisz przesłany kod aktywacyjny”.

kodaktywacyjny.png

Po wpisaniu kodu aktywacyjnego, konto staje się aktywne. Od tego momentu można dodawać ogłoszenia i korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje OTOMOTO.