Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

Działanie listingu i wykupionych promowań

1. Jak działają podbicia (wykupione vs automatyczne)?


Wykupione “Podbicie” - powoduje, że oferta przenoszona jest na górę wyników wyszukiwania w sortowaniu Domyślnym. Ogłoszenie z każdą godziną emisji przesuwa się w dół listy wyników wyszukiwania. Po upływie kilku dni może być ono wyświetlane nawet na dziesiątej czy dwudziestej stronie (w zależności od zaznaczonych filtrów wyszukiwania). Po wykupieniu dodatkowego Podbicia, ogłoszenie przenoszone jest na górę wyników wyszukiwania, zaraz pod ogłoszeniami wyróżnionymi, co wpływa na jego oglądalność.

Należy pamiętać o tym, że Podbicie ogłoszenia jest widoczne tylko przy sortowaniu domyślnym w wyszukiwarce. Jeżeli zaznaczymy wyszukiwanie “Od najnowszych” to oferta taka będzie dalej prezentowana zgodnie z datą jej pierwotnej aktywacji. 
W sytuacji, gdy wybierzemy kryterium sortowania po przebiegu czy mocy silnika, to data dodania czy podbicia,  nie ma wpływu na miejsce ogłoszenia na liście.

Wyjątkiem jest kategoria Części, gdzie domyślnym sortowaniem jest “Zgodność”. Oferty są sortowane wg podbić wraz z uwzględnieniem warunków, na ile odpowiada to kryteriom i frazom podanym przez sprzedającego.

Przykład: Ogłoszenie aktywowane 20 maja zostaje Podbite 27 maja - 27 maja przy sortowaniu domyślnym pojawi się ono na górze listy wyników pod wyróżnionymi, natomiast przy sortowaniu “Od najnowszych” będzie ono widoczne wśród innych, dodanych 20 maja. 

U klienta indywidualnego przy wykupieniu jednorazowego podbicia, usługa jest wykonywana natychmiast po wpłynięciu do nas opłaty i nie ma tutaj możliwości, aby zaplanować ją na inną porę. Natomiast klient biznesowy ma możliwość wykupienia podbicia oraz zaplanowania go w czasie.

Automatyczne podbicie u klienta biznesowego - w pakietach 30 dniowych w ramach opłaty aktywacyjnej system przypisuje do oferty 2 lub 4 automatyczne podbicia. Podbicia takie są wykonywane automatycznie bez ingerencji Klienta. Przy pakiecie “30 dni” wykonywane są 2 podbicia - w 10-tym i 20-tym dniu emisji, natomiast w pakiecie “30 dni +” są one wykonywane co 6 dni. Ogłoszenie w tych dniach podbija się o tej samej godzinie (+/- 2 h różnicy) co pierwotna aktywacja oferty.

Każde podbicie widoczne jest na koncie OTOMOTO w zakładce Ogłoszenia > Aktywne, po najechaniu myszką na liczbę podbić :


Otomoto_Picture_1.png


2. Jak działa wyróżnienie oferty na górze listy wyników?

„Wyróżnienie na górze listy wyników wyszukiwania” polega na dodaniu do ogłoszenia niebieskiego paska z napisem “Wyróżnione” i wyświetlaniu go w sekcji ogłoszeń promowanych. Ogłoszenia takie wyświetlają się na górze wyników wyszukiwania przy domyślnym sortowaniu (“Wyróżnione”), pomijając kategorię “części”, gdzie sortowanie domyślne występuje po “Zgodności”. 

Wyjątkiem jest aplikacja mobilna, gdzie oferty wyróżnione widoczne są na przemian z pozostałymi ofertami w układzie 3 oferty wyróżnione, 10 zwykłych, następnie znów 3 wyróżnione itd. 


Otomoto_pic2.png

3. Jak działa wyświetlanie oferty na stronie głównej?

„Wyświetlanie na stronie głównej” serwisu wiąże się z prezentowaniem ogłoszenia na stronie głównej serwisu OTOMOTO. Przy wykupieniu tego promowania należy mieć na uwadze, że ogłoszeń wyróżnionych w ten sposób jest więcej, niż miejsca na głównej stronie. Dlatego też one wszystkie dostępne są na stronie głównej pod przyciskiem “Oferty wyróżnione -> Zobacz wszystkie”

Wybór ogłoszeń, które są w danej chwili widoczne na stronie głównej odbywa się w drodze automatycznych losowań, dokonywanych co 15 minut oraz dostosowane do kategorii wyszukiwanych przez Użytkownika . Oznacza to, że jeżeli za chwilę odwiedzisz stronę OTOMOTO, to na stronie głównej ukazywać się będą inne promowane ogłoszenia, dostosowane do przeglądanej przez Ciebie kategorii. 

Otomoto_pic3.png

 

4. Jak działa wyświetlanie oferty na stronie głównej jako oferty dnia?

„Wyświetlanie jako oferta dnia na stronie głównej” powoduje, że objęte tym promowaniem ogłoszenie umieszczone jest na stronie głównej Serwisu OTOMOTO w boksie Oferta Dnia, przy czym wybór ogłoszeń odbywa się w drodze automatycznych losowań. Każde ogłoszenie może zostać wylosowane wielokrotnie, jednakże pierwszeństwo mają ogłoszenia, które dotychczas wylosowywano najrzadziej. 

Otomoto_pic4.png

5. Jak działa listing oraz sortowania - od czego jest zależny?

Wchodząc na stronę OTOMOTO w danej kategorii widzimy listę wszystkich aktywnych ogłoszeń. Aby wybrać interesujące nas kryteria, konieczne jest ich zaznaczenie w górnym panelu wyszukiwania. Pamiętaj, że im bardziej szczegółowo zaznaczysz parametry, tym szybciej znajdziesz idealny dla Ciebie pojazd.

Otomoto_pic5.png

Po wybraniu odpowiednich parametrów można wybrać jeszcze sortowanie ogłoszeń. Domyślnie w OTOMOTO najpierw pojawiają się ogłoszenia wyróżnione. Jeżeli jednak chcesz wybrać inny rodzaj sortowania wystarczy, że wybierzesz odpowiedni wariant z listy :

> Najnowsze - wówczas na początku listy wyników pokazują się najświeższe ogłoszenia (nowo dodane). Przy sortowaniu tym nie mają wpływu podbicia ani promowania. 

> Najtańsze -  wówczas na początku listy wyników pokazują się ogłoszenia z najniższą ceną z danego wyszukiwania. 

> Najdroższe - wówczas na początku listy wyników pokazują się ogłoszenia z najwyższą ceną z danego wyszukiwania. 

> Najniższy przebieg -wówczas na początku listy wyników pokazują się ogłoszenia z najniższym przebiegiem z danego wyszukiwania. 

Otomoto_pic6.png

> Najwyższy przebieg - wówczas na początku listy wyników pokazują się ogłoszenia z najwyższym przebiegiem z danego wyszukiwania. 

> Najniższa moc silnika - wówczas na początku listy wyników pokazują się ogłoszenia z najniższą mocą silnika z danego wyszukiwania. 

> Najwyższa moc silnika - wówczas na początku listy wyników pokazują się ogłoszenia z najwyższą mocą silnika z danego wyszukiwania. 6. Jak działa dodanie oraz promowanie oferty z OTOMOTO do OLX? 

Ogłoszenie dodane w Serwisie OTOMOTO może być widoczne również na liście wyników wyszukiwania w OLX. Dodanie takie działa na zasadzie przekierowania, oznacza to więc, że konta OTOMOTO i OLX nie łączą się i dane ogłoszenie nie jest przypisane do konta OLX należącego do Klienta. Klikając w ogłoszenie widoczne w OLX, potencjalny kupujący przenoszony jest na stronę OTOMOTO, gdzie może obejrzeć dany przedmiot już w naszym Serwisie.
Wyjątkiem jest aplikacja OLX na urządzenia mobilne, gdzie klient widzi ofertę w takim samym formacie jak dodaną w OLX, z linkiem przekierowującym do pełnej oferty w Otomoto.

 

W zależności od wyboru pakietu w OTOMOTO, przeniesienie oferty do OLX może być darmowe (w wybranych pakietach 30/45 dniowych) lub dodatkowo płatne ( w pakietach 15 dniowych). W drugim przypadku istnieje możliwość dokupienia emisji w OLX za 12.30 zł. Aby to zrobić wystarczy wejść w zakładkę Ogłoszenia > Aktywne i kliknąć w przycisk “Wyróżnij”. 

Wyjątkiem są ogłoszenia w kategoriach Motocykle i Części , które zaczynają się od 30 dni emisji u klienta indywidualnego i trwają maksymalnie do 45 dni. Eksport jest w cenie w pakiecie 30 dni+ oraz 45 dni.

Natomiast u klienta biznesowego eksport do OLX jest zawarty w 2 i 3 wariancie (pakiet srebrny oraz złoty). Wyjątkiem są ogłoszenia z kategorii części, gdzie eksport do OLX jest dostępny także w pakiecie podstawowym

Otomoto_pic7.png

Wybierając tę opcję możesz również wykupić dodatkowe promowanie ogłoszenia na stronie OLX. Pamiętaj, że promowanie to nie powoduje wyróżnienia ogłoszenia w Serwisie OTOMOTO.

Otomoto_pic8.png