Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

Dodawanie ogłoszenia w OTOMOTO

Aby dodać ogłoszenie w serwisie OTOMOTO należy:
Zalogować się do swojego konta w OTOMOTO
Kliknąć w przycisk “Dodaj ogłoszenie”, który znajduje się w prawym górnym rogu strony

dodajog_oszenie.png


- Wybrać kategorię pojazdu, która znajduje się w górnej części formularza
Uwaga! Po wybraniu kategorii nie będzie możliwości jej zmiany.
- Wypełnić formularz ogłoszenia

Pola formularza
- Należy wypełnić wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką.
- Numer VIN jest parametrem nieedytowalnym. VIN, potocznie nazywany numerem nadwozia, zostaje nadany pojazdowi przez jego producenta w celu identyfikacji. W różnych częściach świata stosowane są różne normy, ale każda z nich oparta jest na zapisie składającym się z 17 znaków. W skład numeru NIE wchodzą litery, takie jak: Q, O oraz I.
- Pola Rok produkcji, Marka i Model można zmienić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia emisji ogłoszenia. Pozostałe pola można dowolnie zmieniać.
- Tytuł - jest on widoczny na liście wyników wyszukiwania i warto, aby wyróżniał się on na tle innych ogłoszeń. Warto poinformować tam o najważniejszych zaletach pojazdu, najlepiej robić to hasłowo

tytu_2.png
Zdjęcia - można ich dodać w OTOMOTO aż 40. Należy tutaj zwrócić uwagę na:

    - dodanie zdjęć dobrej jakości, najlepiej w proporcji 2x3 (wysokość x szerokość) w rozdzielczości 1080 x 720 pikseli.
    -  im więcej zdjęć, tym większe zainteresowanie potencjalnych Kupujących. Warto pokazać tutaj wszystkie szczegóły, w tym: elementy wyposażenia, silnik, licznik, stan tapicerki.
fot2.png
    - Kadr - warto zadbać o to, by na zdjęciu był tylko dany pojazd, aby nic nie odwracało uwagi kupującego. Tło powinno być jednolite, neutralne (np. Pusta ściana), a sam pojazd powinien zajmować większość kadru, wówczas będzie bardziej widoczny na miniaturce na liście wyników wyszukiwania.
    - Światło - ważne jest, aby pojazd był doskonale widoczny, warto więc unikać robienia zdjęć, gdy nie ma światła słonecznego. Pamiętaj, aby nie robić zdjęć pod słońce, wówczas część kadru jest niewidoczna i wygląda to mało profesjonalnie.

DSC00159-1.jpg    - Zachowaj jeden schemat dodawania - warto poświęcić chwilę na zrobienie zdjęć i nie dodawać w ofercie fotografii robionych w różnych miejscach. Dodanie zdjęć z jednolitym tłem, wykonywanych w tym samym miejscu i czasie uwiarygodni ofertę.
    - Wymieniaj zdjęcia - Jeżeli nie uda się sprzedać pojazdu, a warunki pogodowe uległy zmianie, warto wykonać nowe fotografie. Ogłoszenie dodane zimą, ale ze zdjęciami pokazującymi kwitnącą zieleń mogą budzić niepokój osób zainteresowanych kupnem.
    - Zapoznaj się z instrukcją aparatu/telefonu - większość urządzeń, nawet tych z niższej półki cenowej ma wiele opcji, które normalnie nie są wykorzystywane. Mogą one jednak pomóc, jeżeli chcemy zwiększyć atrakcyjność fotografowanego przedmiotu.
    - Zobacz jak to robią inni - na pierwszych stronach OTOMOTO często znaleźć można oferty liderów motoryzacji, warto porównać z nimi swoje fotografie, aby sprawdzić jak wypadną na tle konkurencji.

fot1.png

- Po wypełnieniu wszystkich pól należy Kliknąć w przycisk “Przejdź do podsumowania”, który automatycznie przenosi nas do Płatności

Trudności, które mogą wystąpić przy dodawaniu ogłoszenia:
- Formularz nie dopuszcza zmiany podstawowych parametrów - 
Jeżeli formularz zaznacza błędną skrzynię biegów, pojemność, liczbę drzwi itd. Kliknij w przycisk “Importowany”, wówczas istnieje możliwość ręcznego uzupełnienia brakujących elementów. Informacja o tym, że pojazd jest importowany, nie będzie się pojawiała nigdzie w ogłoszeniu.

importowany2.png- Formularz nie chce się zapisać - 
Aby zapisać formularz należy kliknąć u dołu strony czerwony przycisk Zapisz. Jeżeli przycisk ten jest koloru szarego, a obok niego pojawia się informacja, że któreś pola są niewypełnione, oznacza to, że któreś z pól wymaganych (oznaczonych czerwoną gwiazdką) jest nie wypełnione. Należy wówczas zweryfikować raz jeszcze formularz i sprawdzić, czy któreś z pól nie zostało pominięte lub nie odznaczyło się przypadkowo.

szaryzapisz2.png- Zamiast fotografii pojawia się czerwony krzyżyk - 
Może to oznaczać, że przy wczytywaniu zdjęć na stronę coś poszło nie tak. W takiej sytuacji należy usunąć błędnie dodane zdjęcia i dodać je na nowo.
Formularz ucina opis - 
Może się tak zdarzyć, jeżeli w opisie używamy znaków specjalnych tzw. Emotikon.