Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

VIN i historia pojazdu

Co to jest VIN ?
VIN (z ang. Vehicle Identification Number) to unikalny numer każdego pojazdu. Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q.

Dzięki niemu będziesz mógł sprawdzić historię interesującego Cię samochodu. Jeśli chcesz kupić pojazd używany, dowiesz się np. jaki ma przebieg, gdzie był serwisowany.

Numer VIN składa się z następujących sekcji:WMI (World Manufacturer Identifier) – region producenta pojazdu.

VDS (Vehicle Descriptor Section) – znaki określające typ pojazdu, informacje o konstrukcji oraz rodzaju nadwozia. W praktyce każdy producent decyduje sam o wykorzystaniu tego pola.

VIS (Vehicle Identifier Section) – znaki określające unikatowy numer pojazdu. Zawiera szereg informacji o wyposażeniu oraz danych silnika.Dokładne informacje o wyposażeniu fabrycznym samochodu uzyskasz u producenta.

Gdzie znaleźć VIN ?

Numer ten można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym samochodu w polu E. Jest on również podawany przez sprzedających w ogłoszeniach na OTOMOTO.

Gdzie sprawdzić historię samochodu za pomocą VIN ?

Podając numer historię pojazdu sprawdzisz u dealera danej marki lub w specjalizujących się w tym serwisach internetowych. Usługa ta może być jednak płatna.