Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

Kupuj bezpiecznie - na co zwracać uwagę?

  •  Zaliczki i przedpłaty

 

Przed podjęciem decyzji o wpłacie zaliczki lub przedpłaty, należy wcześniej bezwzględnie sprawdzić czy wszystkie warunki proponowane przez Sprzedawcę nam odpowiadają oraz czy jest on osobą godną zaufania. Najważniejsze jest to, aby wszystkie niejasności zostały omówione na samym początku, pozwoli to uniknąć nieporozumień. Radzimy, aby na wpłatę zaliczki decydować się dopiero po zapoznaniu się z ofertą, obejrzeniu samochodu i ustaleniu wszystkich warunków transakcji oraz danych kontrahenta.

 

  • Niepełne lub nieprawdziwe informacje na temat stanu technicznego

 

Zawsze należy szczegółowo wypytać Sprzedającego o stan techniczny pojazdu oraz wszystkie istotne elementy oferty (w razie potrzeby poprosić o dodatkowe zdjęcia itp.). Jeżeli zakup pojazdu wiąże się z dalekim wyjazdem, należy liczyć się z tym, że samochód nie spełni naszych oczekiwań mimo wcześniejszych zapewnień Sprzedającego o idealnym stanie technicznym. Radzimy dokonać wyboru w oparciu o profesjonalną ocenę stanu technicznego. Warto w tym celu wybrać się do serwisu, który sprawdzi najważniejsze podzespoły pojazdu.

 

  •  Bardzo atrakcyjne ceny pojazdu

 

Zwróć szczególną uwagę na ogłoszenia o znacznie zaniżonych cenach pojazdu. Takie ogłoszenia oferują kupno pojazdu za 1/3 wartości rzeczywistej pojazdu. W tego typu ogłoszeniach często w formularzu kontaktowym brakuje numeru kontaktowego bądź numer ten jest nieaktywny. W treści ogłoszenia potencjalny kupujący proszony jest o kontakt e-mailowy. Po nawiązaniu kontaktu kupujący otrzymuje informacje o konieczności przelania pieniędzy na poczet transportu bądź rezerwacji oferowanego pojazdu, ponieważ auto rzekomo znajduje się po za granicami kraju. Gdy otrzymasz taką wiadomość poważnie zastanów się czy oferta nie jest podejrzana.

 

  • Legalność pochodzenia pojazdu

 

Zalecamy zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się sprawdzaniem legalności pochodzenia pojazdu. W tym celu należy przygotować dowód rejestracyjny, książkę pojazdu oraz dowód własności. Dodatkowo należy sprawdzić pojazd w rejestrach zastawów.

 

  • Numery telefonów o podwyższonej opłacie

 

Numery telefonów zaczynające się od 0-300, 0-700, 0-701, 0-708 są tzw. numerami o podwyższonej opłacie (Premium Rate). Wysokość opłaty za połączenie z takimi numerami jest niezależna od miejsca wykonywania połączenia i zazwyczaj dużo wyższa od standardowej opłaty za połączenie telefoniczne (nawet do kilku złotych za minutę). Decydując się na kontakt ze sprzedającym, który jako jedyną możliwość kontaktu podał numer o podwyższonej opłacie, należy mieć świadomość kosztów takiego połączenia. Często takiej informacji nie ma bezpośrednio w opisie ogłoszenia.