Jak możemy pomóc?

El sitio está momentánemente fuera de línea.

Zdjęcia w ogłoszeniu

Dodawanie oraz usuwanie zdjęć odbywa się w trybie edycji, po zalogowaniu się do konta OTOMOTO w zakładce Ogłoszenia > Aktywne. Aby dodać zdjęcia lub je zmienić, należy wybrać opcję „Edytuj” dostępną na karcie ogłoszenia po prawej stronie.

edycja3.png

Można dodać maksymalnie 40 zdjęć w formacie JPG o maksymalnym rozmiarze 5 MB. Automatycznie dopasujemy wielkość zdjęcia do wymogów serwisu. Aby jednak było ono wyświetlane prawidłowo, powinno zachować proporcję 3x2 (szerokość x wysokość) w rozdzielczości 1080 x 720 pikseli. Pierwsze zdjęcie jest zdjęciem głównym, a ich kolejność można zmienić przesuwając miniaturki we właściwe miejsce.

Aby dodać zdjęcie:
- Należy kliknąć w przycisk „Dodaj zdjęcia” i wybrać zdjęcia z dysku swojego komputera,
- po chwili pojawią się miniatury zdjęć. dodaj-zdj_cia.png

- im więcej zdjęć, tym większe zainteresowanie potencjalnych Kupujących. Warto pokazać tutaj wszystkie szczegóły w tym: elementy wyposażenia, silnik, licznik, stan tapicerki
fot2.png

- Kadr - warto zadbać o to, by na zdjęciu był tylko dany pojazd, aby nic nie odwracało uwagi kupującego. Tło powinno być jednolite, neutralne (np. Pusta ściana), a sam pojazd powinien zajmować większość kadru, wówczas będzie bardziej widoczny na miniaturce na liście wyników wyszukiwania.
fot1.png

- Światło - ważne jest aby pojazd był doskonale widoczny, warto więc unikać robienia zdjęć, gdy nie ma światła słonecznego. Pamiętaj, aby nie robić zdjęć pod słońce, wówczas część kadru jest niewidoczna i wygląda to mało profesjonalnie.

- Zachowaj jeden schemat dodawania - warto poświęcić chwilę na zrobienie zdjęć i nie dodawać w ofercie fotografii robionych w różnych miejscach. Dodanie zdjęć z jednolitym tłem, wykonywanych w tym samym miejscu i czasie uwiarygodni ofertę. 

- Wymieniaj zdjęcia - Jeżeli nie uda się sprzedać pojazdu a warunki pogodowe uległy zmianie, warto wykonać nowe fotografie. Ogłoszenie dodane zimą, ale ze zdjęciami pokazującymi kwitnącą zieleń może budzić niepokój osób zainteresowanych kupnem.

- Zapoznaj się z instrukcją aparatu/telefonu - większość urządzeń, nawet tych z niższej półki cenowej ma wiele opcji, które normalnie nie są wykorzystywane. Mogą one jednak pomóc, jeżeli chcemy zwiększyć atrakcyjność fotografowanego przedmiotu.

- Zobacz jak to robią inni - na pierwszych stronach OTOMOTO często znaleźć można oferty liderów motoryzacji, warto porównać z nimi swoje fotografie, aby sprawdzić jak wypadną na tle konkurencji.