Jak dodać ogłoszenie w otoMoto.pl - krok po kroku
Zamieszczenie ogłoszenia możliwe jest już w 3 minuty. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o jego atrakcyjności. Im więcej informacji w opisie pojazdu i ładnych zdjęć, tym większe szanse na przyciągnięcie potencjalnych kupców.


Na stronie głównej serwisu otoMoto kliknij w przycisk „Dodaj ogłoszenie”, a następnie wybierz rodzaj pojazdu, którego dotyczy oferta.KROK 1


Wypełnij dokładnie formularz ogłoszeniowy

Pamiętaj, że większa ilość szczegółów oraz rzetelny opis pojazdu pozwolą potencjalnym nabywcom szybciej podjąć decyzję i sprawią, że ogłoszenie będzie bardziej wiarygodne!
  • Pola obowiązkowe zaznaczone są niebieskim kolorem i gwiazdką*.
  • Minimalna cena wystawionego pojazdu wynosi 400 PLN.
  • Prosimy o zamieszczanie jedynie ogłoszeń dotyczących sprzedaży pojazdów.
  • Jeżeli jesteś dealerem bądź właścicielem komisu przejdź, do sekcji dla dealerów.


Na co zwrócić uwagę wypełniając formularz ?
  • W polach takich jak pojemność, przebieg czy cena, należy podać wartość jednym ciągiem Nie wystawiaj w tych polach kropek lub przecinków! Nie wpisuj wartości słownie! Przykład: Cena 25 tysięcy złotych to „25000”.
  • Jeśli wybierzesz Pakiet 14 dni, Pakiet 28 dni, to Twoje ogłoszenie zostanie również wyemitowane w serwisie Allegro.pl w odpowiedniej kategorii. Aby było ono dobrze widoczne zwróć uwagę na część formularza ogłoszeniowego zatytułowaną "Kategoria Allegro.pl". Jeśli nie jest ona właściwa, możesz ją ręcznie zmienić.
KROK 2

Na tym etapie podajesz dane kontaktowe, które będą wyświetlane w ogłoszeniu. Pamiętaj, że większa ilość informacji często kojarzona jest z większą wiarygodnością Ogłoszeniodawcy, a numer telefonu ułatwia szybki kontakt.
KROK 3

Tutaj możesz zobaczyć podgląd oferty, czyli to jak będzie ona wyglądała w serwisie. W momencie kiedy klikniesz „Dalej” oferta zostanie w pełni stworzona. Nie musisz jej od razu opłacać – będzie ona zachowana dla Ciebie przez okres 7 dni. Na adres e-mail, który podałeś w formularzu zostanie wysłana wiadomość z hasłem do oferty. Od tej pory możesz się do niej zalogować wybierając opcję „Zaloguj” na stronie głównej otoMoto.pl i kolejno rodzaj konta „Osoba prywatna”.KROK 4

Na co zwrócić uwagę ?

Baza ogłoszeń otoMoto.pl jest bardzo duża, szczególnie wśród popularnych marek. Zastanów się nad zamieszczeniem ogłoszenia z dodatkowymi opcjami np. promowaniem na początku listy. Sprawi to, że osoby przeglądające ogłoszenia szybciej znajdą Twoją ofertę, bo będzie ona wyżej na liście.

Natomiast galeria zdjęć na listingu pozwoli zobaczyć wszystkie zdjęcia – wystarczy, że Użytkownik najedzie na miniaturkę kursorem i już uzyska dostęp do wszystkich zdjęć.

Dzięki dodatkowym usługom wyróżnienia ogłoszenia zwiększysz szansę dotarcia do większego grona osób zainteresowanych, a większa ilość potencjalnych kupców to większe szanse na sprzedaż !


* Eksport do serwisu Olx.pl dotyczy tylko kategorii osobowe.


KROK 5

Teraz możesz zobaczyć jakie opcje dodatkowe wybrałeś i jaka jest finalna cena Twojego ogłoszenia. Będzie ono emitowane w serwisie przez okres 14 dni lub 28 dni po jednorazowym dokonaniu płatności.

Jeśli wszystko się zgadza wybierz przycisk „Zapłać”, a zostaniesz przekierowany na kolejną stronę, aby sfinalizować transakcję.

Za ogłoszenie możesz zapłacić przelewem, Płacę z Allegro.Na co zwrócić uwagę ?
  • Pamiętaj, że emisja ogłoszenia rozpoczyna się nie później, niż w ciągu 3 godzin od otrzymania wpłaty. Nie dokonuj kolejnej płatności oczekując na jej rozpoczęcie, ponieważ wtedy wydłużysz emisję o kolejne 14 dni, co nie oznacza, że ją przyspieszysz.
  • Dokonując wpłaty zwykłym przelewem bankowym, musimy poczekać, aż Twój bank przekaże nam środki. Z reguły zajmuje to 24 godziny. W przypadku wpłaty na poczcie, czas ten jest wydłużony do paru dni roboczych.
  • Wybierając „Płacę z Allegro”, zostaniesz przekierowany na stronę Allegro, gdzie musisz jedynie potwierdzić transakcję logując się do swojego konta. Natomiast opłata za aktywację ogłoszenia zostanie doliczona do Twojego rachunku Allegro dopiero 27 dnia miesiąca.
  • Jeśli dokonałeś płatności i upłynął czas opisany powyżej, a Twoje ogłoszenie nie jest widoczne w serwisie, nie płać ponownie! Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, a nasza Obsługa Użytkownika wszystko wyjaśni i poinstruuje co dalej robić.
Jeśli pomimo aktywacji ogłoszenia pojawi się problem i nie będziesz mógł go znaleźć, skontaktuj się z nami, znajdziemy  przyczynę i ją usuniemy lub wyjaśnimy.  Może się zdarzyć, iż dodając swoją ofertę pominąłeś zaznaczenie ważnego parametru i uniemożliwia to jej odszukania.

W razie pytań lub trudności, na którym z etapów, zachęcamy do kontaktu. 

Powodzenia w sprzedaży !
Czy artykuł jest pomocny? ·
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.